Bostancı Turuncu Çocukevi

FİRMAYA MAİL GÖNDER

Firma Hakkında

Turuncu Çocuk Evi Hakkında
Turuncu Çocuk Evi çocuklarınızın keyifle geleceği, huzur ve mutluluk dolu bir okuldur. Öğrencilerimize kazandıracağımız sosyal ve akademik beceriler onları başarılı ve mutlu bir hayata hazırlar.

Okulumuz

Okulumuz Küçükyalı Lale Sk. Çıkmazı’nda hizmet vermektedir. Bahçe içindeki 2 katlı binamızın depreme dayanıklılık analizi yapılmıştır. Sınıflarımız, yemekhanemiz ve uyku odamız öğrencilerimizin ihtiyaçları ve güvenliği öncelik alınarak düzenlenmiştir.

Sınıflarımız ilgi köşelerine, masabaşı etkinliklerine ve serbest oyun zamanı etkinliklerine olanak sağlayacak şekilde, maksimum 10 kişilik olarak hazırlanmıştır. Sınıflardaki oyuncaklar ve eğitici materyallerin tümü kimyasal katkı maddesi kullanılmadan hazırlanmıştır.

Çocuklarımızın güvenliği için bütün eşyaların köşesi yuvarlaktır ve sınıflarımızda sivri eşyalar bulunmaz. Makas, kalem gibi eşyalar çocuklarımızın rahatça kavrayabileceği boyutlardadır ve öğretmen gözetiminde kullanılırlar. Okulumuzun sürekli temiz olması için gün içerisinde birçok kez temizlik yapılır. Temizlik için havlu kağıt, ıslak mendil gibi tek kullanımlık malzemeler kullanarak hijyeni sağlıyoruz.
Yemeklerimiz okulumuzun mutfağında günlük olarak pişirilmektedir. Aylık yemek listesi velilerimize önceden verilmektedir. Yemek listemizi çocukların ihtiyaçlarına göre, dengeli beslenme prensiplerine dayanarak hazırlıyoruz.
Eğitim programımız

M.E.B. Okul Öncesi Eğitim programı çocukların yaşlarına göre ve becerilerini geliştirecek şekilde hazırlanmıştır. Bu program matematik, sosyal, fen ve doğa, İngilizce, bale, müzik, satranç, sanat ve oyunu kapsar. Çocukların yapılan her aktiviteye aktif olarak katılması hedeflenmiştir. Onların yaratıcılıklarını, kendilerine güvenlerini ve meraklarını pekiştirerek, konsantrasyon sürelerini arttırarak öğrenme süreçlerinin daha kalıcı olmasını sağlamak öğretmenlerimizin ilk hedefidir. Eğitimimiz öğretmen merkezli değil öğrenci merkezlidir. Programımız aylık olarak velilerimize gönderilmektedir.
Günlük program

Okulumuz sabah 7:00’de açılır. Geldikten sonra serbest oyun oynayan öğrencilerimiz 9:00’da kahvaltıya geçerler. 9:30’dan sonra hep beraber jimnastik yapıp şarkılar söyleyerek güne aktif şekilde başlarlar. Daha sonra sınıflarına geçerek günlük programı uygularlar. Bu program grup oyunlarını, branş derslerini, masabaşı aktiviteleri kapsar. 12:00’de öğle yemeğine oturan öğrencilerimiz, yemekten sonra sınıf içi aktivitelerine devam ederler. 15:30’da ikindi kahvaltılarını ederler ve daha hafif aktivitelerle eğitimlerini sürdürürler.
Sosyal faaliyetlerimiz ve branş derslerimiz

-Haftada 2 gün İngilizce dersi

-Haftada 1 gün bale dersi

-Her gün jimnastik, şarkılar, grup oyunları, bilmeceler ve şiirler

-Doğum günü partileri

-Milli bayram törenleri

-Çocuk tiyatrosu
Pazartesi günleri okuma alışkanlığımızı geliştirmek için kitap, çarşamba günleri arkadaşlarımızla paylaşmak için sürpriz, cuma günleri hep beraber oynamak için oyuncak getiriyoruz.
Psikologumuz öğrencilerimizi sınıf içinde gözlemler. Öğrencilerimizin sosyal, duygusal, akademik alanlarda becerilerinin tespit edilmesini, ihtiyaç duyulan alanlarda desteklenmesini sağlar. Öğretmenlerimiz ve psikoloğumuz sürekli iletişim halindedir ve eğitimimiz çocuklarımızın ihtiyaç alanlarına göre şekillendirilir. Okul ve aile işbirliği bizim için çok önemli olduğundan velilerimizin psikoloğumuz ve öğretmenlerimizle sürekli iletişim içinde olmasını öneriyoruz.

Çocuklarınız okul öncesi eğitimi hak ediyor çünkü:

§ Okul öncesi eğitim çocukların potansiyellerini açığa çıkarır.

§ Okul öncesi eğitim çocukları ilköğretime hazırlar ve onların eğitim hayatları boyunca başarıya ulaşmaları daha kolay olur.

§ Çocukların sosyal becerileri okul öncesi eğitimle erken yaşta gelişir. Böylece her yaşta daha kaliteli ilişkiler kurabilirler.

§ Dil kullanımı okul öncesi eğitim almış çocuklarda oldukça başarılıdır.

§ Okul öncesi eğitim almış çocuklar karşılaştıkları durumları daha iyi değerlendirirler ve çözüme ulaşmaya daha yakındırlar.

§ Özgüvenleri gelişir, kendilerini tanırlar ve daha rahat ifade ederler.

§ Sorumluluk alma bilincini kazanırlar.

Yarım gün/tam gün/oyun grubu/11:00-17:00 programlarımızdan birini seçebilirsiniz.

Kampanya & İlanlar

Henüz bir ilan eklenmemiş

Firma Haberleri

Henüz bir haber eklenmemiş

ÜRÜNLERİMİZ

Henüz bir ürün eklenmemiş

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.