Turuncu Çocuk Evi Hakkında
Turuncu Çocuk Evi çocuklarınızın keyifle geleceği, huzur ve mutluluk dolu bir okuldur. Öğrencilerimize kazandıracağımız sosyal ve akademik beceriler onları başarılı ve mutlu bir hayata hazırlar.

Okulumuz

Okulumuz Küçükyalı Lale Sk. Çıkmazı’nda hizmet vermektedir. Bahçe içindeki 2 katlı binamızın depreme dayanıklılık analizi yapılmıştır. Sınıflarımız, yemekhanemiz ve uyku odamız öğrencilerimizin ihtiyaçları ve güvenliği öncelik alınarak düzenlenmiştir.

Sınıflarımız ilgi köşelerine, masabaşı etkinliklerine ve serbest oyun zamanı etkinliklerine olanak sağlayacak şekilde, maksimum 10 kişilik olarak hazırlanmıştır. Sınıflardaki oyuncaklar ve eğitici materyallerin tümü kimyasal katkı maddesi kullanılmadan hazırlanmıştır.

Çocuklarımızın güvenliği için bütün eşyaların köşesi yuvarlaktır ve sınıflarımızda sivri eşyalar bulunmaz. Makas, kalem gibi eşyalar çocuklarımızın rahatça kavrayabileceği boyutlardadır ve öğretmen gözetiminde kullanılırlar. Okulumuzun sürekli temiz olması için gün içerisinde birçok kez temizlik yapılır. Temizlik için havlu kağıt, ıslak mendil gibi tek kullanımlık malzemeler kullanarak hijyeni sağlıyoruz.
Yemeklerimiz okulumuzun mutfağında günlük olarak pişirilmektedir. Aylık yemek listesi velilerimize önceden verilmektedir. Yemek listemizi çocukların ihtiyaçlarına göre, dengeli beslenme prensiplerine dayanarak hazırlıyoruz.
Eğitim programımız

M.E.B. Okul Öncesi Eğitim programı çocukların yaşlarına göre ve becerilerini geliştirecek şekilde hazırlanmıştır. Bu program matematik, sosyal, fen ve doğa, İngilizce, bale, müzik, satranç, sanat ve oyunu kapsar. Çocukların yapılan her aktiviteye aktif olarak katılması hedeflenmiştir. Onların yaratıcılıklarını, kendilerine güvenlerini ve meraklarını pekiştirerek, konsantrasyon sürelerini arttırarak öğrenme süreçlerinin daha kalıcı olmasını sağlamak öğretmenlerimizin ilk hedefidir. Eğitimimiz öğretmen merkezli değil öğrenci merkezlidir. Programımız aylık olarak velilerimize gönderilmektedir.
Günlük program

Okulumuz sabah 7:00’de açılır. Geldikten sonra serbest oyun oynayan öğrencilerimiz 9:00’da kahvaltıya geçerler. 9:30’dan sonra hep beraber jimnastik yapıp şarkılar söyleyerek güne aktif şekilde başlarlar. Daha sonra sınıflarına geçerek günlük programı uygularlar. Bu program grup oyunlarını, branş derslerini, masabaşı aktiviteleri kapsar. 12:00’de öğle yemeğine oturan öğrencilerimiz, yemekten sonra sınıf içi aktivitelerine devam ederler. 15:30’da ikindi kahvaltılarını ederler ve daha hafif aktivitelerle eğitimlerini sürdürürler.
Sosyal faaliyetlerimiz ve branş derslerimiz

-Haftada 2 gün İngilizce dersi

-Haftada 1 gün bale dersi

-Her gün jimnastik, şarkılar, grup oyunları, bilmeceler ve şiirler

-Doğum günü partileri

-Milli bayram törenleri

-Çocuk tiyatrosu
Pazartesi günleri okuma alışkanlığımızı geliştirmek için kitap, çarşamba günleri arkadaşlarımızla paylaşmak için sürpriz, cuma günleri hep beraber oynamak için oyuncak getiriyoruz.
Psikologumuz öğrencilerimizi sınıf içinde gözlemler. Öğrencilerimizin sosyal, duygusal, akademik alanlarda becerilerinin tespit edilmesini, ihtiyaç duyulan alanlarda desteklenmesini sağlar. Öğretmenlerimiz ve psikoloğumuz sürekli iletişim halindedir ve eğitimimiz çocuklarımızın ihtiyaç alanlarına göre şekillendirilir. Okul ve aile işbirliği bizim için çok önemli olduğundan velilerimizin psikoloğumuz ve öğretmenlerimizle sürekli iletişim içinde olmasını öneriyoruz.

Çocuklarınız okul öncesi eğitimi hak ediyor çünkü:

§ Okul öncesi eğitim çocukların potansiyellerini açığa çıkarır.

§ Okul öncesi eğitim çocukları ilköğretime hazırlar ve onların eğitim hayatları boyunca başarıya ulaşmaları daha kolay olur.

§ Çocukların sosyal becerileri okul öncesi eğitimle erken yaşta gelişir. Böylece her yaşta daha kaliteli ilişkiler kurabilirler.

§ Dil kullanımı okul öncesi eğitim almış çocuklarda oldukça başarılıdır.

§ Okul öncesi eğitim almış çocuklar karşılaştıkları durumları daha iyi değerlendirirler ve çözüme ulaşmaya daha yakındırlar.

§ Özgüvenleri gelişir, kendilerini tanırlar ve daha rahat ifade ederler.

§ Sorumluluk alma bilincini kazanırlar.

Yarım gün/tam gün/oyun grubu/11:00-17:00 programlarımızdan birini seçebilirsiniz.

Yönetici

Comments are closed.

Recent Posts

Kahramanmaraş Özel Değirmen Anaokulu

Kahramanmaraş Özel Değirmen Anaokulu’nun geçmişi 35 yıl öncesine dayanıyor demek yanlış olmaz. Kurucumuz Mustafa Karagöz, 35 yıl önce başladığı öğretmenlik…

2 sene ago

Sakarya Atılım Kreş Anaokulu

Sakarya Atılım Kreş ve Ana Okulu olarak Eğitim Programımızda Yaş gruplarına uygun Özel olarak Hazırlanmakta ve haftanın ilk iş günü…

2 sene ago

Bağcılar Anaokulu

İkizler Anaokulu   Anaokulları çocukların gelişimi açısından oldukça etkilidir. Çocuklar anne babaları için en değerli varlıklardır. Böylesine değerli varlıklar için…

3 sene ago

Libadiye Yavrukuş Anaokulu

Anasayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz İletişim Yavrukuş Anaokulu YAVRUKUŞ ANAOKULUNA HOŞGELDİNİZ.. Sizlerle birlikte olmaktan mutluyuz. Çocuğunuzla birlikteliğimiz hafta içi 08.00 / 18.00…

3 sene ago

İzmir Ayçiçeği Anaokulu

İLETİŞİM BİLGİLERİ M.E.B. Özel Ayçiçeği Anaokulu Mithatpaşa caddesi No:627 Küçükyalı-İZMİR İrtibat Telefonları Tel : +90 (232) 232 02 53 Tel…

3 sene ago