Eryaman Ankara Ezgi Kreş

FİRMAYA MAİL GÖNDER

Firma Hakkında

ankara-ezgi

Eğitim Modelimiz
EZGİ Anaokulu Eğitim Modelini hazırlarken Çocuk Merkezli yaklaşımları olan Montessori, Çoklu Zeka ve Karakter Eğitimi programlarından yararlandık. Sizlere Okulumuzun Eğitim Modellerini kısaca tanıtmak isteriz:

MONTESSORİ : Bu programımız çocuklara araştırma, deneme, hata yapma ve hatalarını kendi kendilerine düzeltmeleri için fırsatlar tanır. Duyu organları ile materyallerin, şekillerin ve renklerin bilinmeyen özelliklerini keşfetmeleri için çocuklara özgür bir ortam sağlanır. Bu da çocuğun gelişimi için özgür bir çevre hazırlamayı gerektirir. Çocuk için oluşan engeller asgariye indirgenir ve çocuğun enerjisini kullanabileceği gerekli ortam sağlanır. Bu özgür ortam içerisinde çocuklar akranlar ve yetişkinlerle birlikte yaşadığı deneyimler sayesinde anlama, öğrenebilmenin zevkini tadar.

KARAKTER EĞİTİMİ : Öğrencilerin kendilerini kişiliklerinin güçlü ve zayıf yanlarıyla tanımalarını sağlamak, öğrencilerin kişilik motiflerine uygun bir tarzda zayıf yönlerini güçlendirerek ve aşırıya giden yönlerini zayıflatarak duygu, düşünce ve davranış boyutuyla toplumsal değerleri öğreterek gelecekteki yaşantılarında kişiler arası iletişiminde iyi bir vatandaş olarak toplum içinde etkili bir birey olabilmelerini sağlamaktadır. Verilmesi sağlanan karakterler saygı, hoşgörü, yardımseverlik, sorumluluk, adalet ve demokrasi, dürüstlük, özdisiplin, güvenilirlik, spor kültürü, Atatürkçülük, sabır, özgüven, bilimsellik, sevgi, dayanışma, vatanseverlik, bağımsızlık, estetik, misafirperlik, dostluk, sağlıklı olmaya önem verme, aile birliğine önem verme, çevreye ve canlılara duyarlılık.

ÇOKLU ZEKA : Araştırmacı GARDNER’ın vurguladığı gibi çoklu zeka teorisinin ileri sürdüğü zeka anlayışında anahtar sözcük çoğul’dur. Yani zeka çok yönlüdür. Ayrıca bireyin doğuştan getirdiği zekası da çok yönlüdür ve geliştirilebilir.

Çoklu zeka ile ilgili yapılan çalışmalar sonrasında zekayı 8 temel alan altında incelemek mümkün olmuştur. Bunlar sırasıyla:

SÖZEL – DİL ZEKASI
MANTIKSAL – MATEMATİKSEL ZEKA
GÖRSEL – UZAYSAL ZEKA
MÜZİKSEL – RİTMİK ZEKA
BEDENSEL – KİNESTETİK ZEKA
SOSYAL ZEKA
İÇSEL ZEKA
DOĞACI ZEKA

Kampanya & İlanlar

Henüz bir ilan eklenmemiş

Firma Haberleri

Henüz bir haber eklenmemiş

ÜRÜNLERİMİZ

Henüz bir ürün eklenmemiş

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.