Ankara Çankaya Mehmet Meto Anaokulu

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresAşağı Dikmen Mah. Şehit Necdet Koçak Sok. No5 Çankaya/ANKARA Okulumuza Ulus ve Kızılaydan 135,185 ve188 numaralı otobüsler ve Güven parktan Oran Sitesi dolmuşlarıyla ulaşılabilir.
  • TelefonBelirtilmedi

Firma Hakkında

Kurum Kodu : 972283
Kurum Adı : MEHMET METO ANAOKULU
Telefon : 03124906062
Faks : 03124901077
WEB Adresi : http://mehmetmeto.meb.k12.tr
Adres : Aşağı Dikmen Mah. Şehit Necdet Koçak Sok. No5 Çankaya/ANKARA Okulumuza Ulus ve Kızılaydan 135,185 ve188 numaralı otobüsler ve Güven parktan Oran Sitesi dolmuşlarıyla ulaşılabilir.

VİZYON
Toplumsal ve milli manevi değerlere bağlı, Duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen, kendine güvenen, Kendisi ve çevresiyle barışık, mutlu, İç disiplin ve sorumluluk duygusu gelişmiş, Sosyal ilişkileri güçlü, İşbirliği ve takım çalışmasına istekli, Değişik görüş ve düşüncelere saygılı, Yeteneklerini ve yaratıcılığını kullanabilen, Çevreye ve doğaya duyarlı, Öz bakım becerilerini kazanmış, Kendi hakkını ve başkalarının hakkını koruyabilen, Türkçeyi doğru ve düzgün kullanabilen çocuklar yetiştirmek; fiziksel donanımımız, eğitim etkinliklerimiz ve çalışan personelimizle yalnızca çocuklarımız için değil aynı zamanda anne ve babalar için de özgün, kaliteli, nitelikli tanınan ve tercih edilen bir eğitim kurumu olmaktır.

MİSYON
Her çocuğun birbirinden farklı özellikler taşıyan bir birey olduğu ilkesinden yola çıkarak; araştıran, sorgulayan, yaparak yaşayarak öğrenen, paylaşımcı, Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı bireyler yetiştirmeyi, Yaşayarak, görerek, deneyerek eğitim yapmayı, Okul-Aile işbirliğini destekleyerek, eğitimi sürekli hale getirmeyi, Çocukların gelişim düzeylerini (duygusal, bilişsel, sosyal, psiko-motor, dil), ilgi ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak eğitim vermeyi, Farklı materyal ve oyuncaklarla çocuklardaki uyarıcı sayısını arttırmayı, Çevre tarafından tercih edilen örnek bir okul olmayı, Çocuklarımızı ilköğretime en iyi şekilde hazırlamayı, Eğitim etkinliklerin değerlendirilmesinde belirlenen hedeflere ne ölçüde ulaşıldığının tespitinin yapılarak planlamayı bu sonuçlar doğrultusunda yapmayı, topluma ve doğaya saygılı duyarlı bireyler yetiştirmeyi kendine misyon edinmiştir.

BAŞARILAR
Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği İl Sağlık Müdürlüğü denetim elemanlarınca yapılan denetimde temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunduğundan ´´BEYAZ BAYRAK´´ almaya hak kazanmıştır. Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan denetimde sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam koşulları uygun bulunduğundan ´´BESLENME DOSTU OKUL SERTİFİKASI ´´almaya hak kazanmıştır. Okulumuzda İsveç koordinatörlüğünde AB stratejik ortaklık K2 erasmus+ projesi “DEMOCRACY FOR CHILDREN IN PRESCHOOL” yürütülmektedir. MEB her sınıfın bir yetimi var projesini yürütmektedir. MEB değerler yolculuğu projesi okulumuzda yürütülmektedir. TSF okulöncesinde satranç projesi okulumuzda yürütülmektedir. Ayrıca okulumuzda şiir, drama ve günün fotoğrafçısı projelerimizde yürütülmektedir.

KURUM BİLGİLERİ
Öğretmen Sayısı : 8
Rehber Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı : 190
Öğretim Şekli : İKİLİ EĞİTİM
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-18:30
Derslik Sayısı : 5 Atölye-İşlik Sayısı : 0
Fen Laboratuarı Sayısı : 0 BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 0
Resim Sınıfı Sayısı : Müzik Sınıfı Sayısı :
Yabancı Dil : İnternet Bağlantısı : ADSL (1 Mbit)
Hazırlık Sınıfı
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Kantin
Revir
Bahçe
Lojman Sayısı : 0
Lojman Bilgisi :
Pansiyon Bilgisi :
Isınma Şekli : DOĞAL GAZ

ULAŞIM BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Kızılaya 9 km.
Ulaşım : Dolmuş,Otobüs.
Servis Bilgisi :
Yerleşim Yeri Bilgisi : Şehir merkezi.

İSTATİSTİKLER
Kontenjan Bilgileri :
Taban-Tavan Puan Bilgileri :
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu :
LYS’de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :

OKULUN SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİ
Sportif Etkinlikler :
Bilimsel Etkinlikleri :
Proje Çalışmaları :
Yurtdışı Proje Faaliyetleri :

DİĞER HUSUSLAR

Kampanya & İlanlar

Henüz bir ilan eklenmemiş

Firma Haberleri

Henüz bir haber eklenmemiş

ÜRÜNLERİMİZ

Henüz bir ürün eklenmemiş

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.