Çubuk – Agılcık Anaokulu

Firma Hakkında

Diyarbakır Anaokulları Adı : Agılcık İlkokulu
Okul Kodu : 701157
Telefon Numarası : 0312 837 45 99
Fax Numarası : 0
Web Sitesi : http://agilcik.meb.k12.tr
Adresi : Ağılcık Mahallesi Çubuk/ Ankara
Mahallesi : Ağılcık


Vizyon : •Öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini geliştirerek onları hayata ve üst öğrenime hazırlamak,•Öğrencilere, Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsetme; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası´na ve demokrasinin ilkelerine, insan hakları, çocuk hakları ve uluslar arası sözleşmelere uygun olarak haklarını kullanma, başkalarının haklarına saygı duyma, görevini yapma ve sorumluluk yüklenebilen birey olma bilincini kazandırmak,•Öğrencileri, kendilerine, ailelerine, topluma ve çevreye olumlu katkılar yapan, kendisi, ailesi ve çevresi ile barışık, başkalarıyla iyi ilişkiler kuran, iş birliği içinde çalışan, hoşgörülü ve paylaşmayı bilen, dürüst, erdemli, iyi ve mutlu yurttaşlar olarak yetiştirmek,•Öğrencilere bireysel ve toplumsal sorunları tanıma ve bu sorunlara çözüm yolları arama alışkanlığı kazandırmak,•Öğrencilerin becerilerini ve zihinsel çalışmalarını birleştirerek çok yönlü gelişmelerini sağlamaktır.

Misyon : •Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini,•Bilgili, becerikli, öz güvenli olmalarını,•Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, •Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını,•Gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini,•Düşünsel, duygusal ve sosyal yönden sağlıklı yetişmeleri için her türlü olanağı sağlamaktadır.

İstatistlikler

Ders Saatleri : Ders Başlangıç: .8.40Ders Bitiş: 14.40
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :
Sınıf Sayısı :
İş Eğitimi Atolyesi :
Fen Labaratuarı :
Bilgi – Teknoloji Sınıfı :
Kütüphane : Var
Açık / Kapalı Spor Alanı : Var
İnternet Bağlantısı : Var – Ders Başlangıç: .8.40Ders Bitiş: 14.40
Öğrenim : Tam Gün Öğretim Yapılmaktadır.
Isınma :

Ulaşım

Açık Adres : Ağılcık Mahallesi Çubuk/ Ankara
Ulaşım Yolları:
Yerleşim : Ağılcık köyü daha önce başka bir yerde kurulmuş iken, şimdiki yerinde davarları için “ağıl” kurmuşlardır. Ağıl sayısının artması sonucu buraya yerleşilmiştir. “Ağılcık” ismi de bu şekilde doğmuştur. Köye ilk yerleşenler bilinmemektedir.Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Köyde büyükbaş hayvan besiciliği yapılır.Mevcut mandıralarda ilçenin et ihtiyacının önemli bir kısmı karşılanmaktadır.Köyde yetiştirilen kavunlar “Ağılcık Kavunu” olarak meşhurdur.
Harita :

Kampanya & İlanlar

Henüz bir ilan eklenmemiş

Firma Haberleri

Henüz bir haber eklenmemiş

ÜRÜNLERİMİZ

Henüz bir ürün eklenmemiş

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.